Publikacja stanowi comiesięczną analizę zjawisk i procesów zachodzących m.in. w obszarze rynku pracy i wynagrodzeń, cen, podstawowych obszarów gospodarki narodowej (rolnictwo, przemysł, budownictwo, rynek wewnętrzny), transportu oraz handlu zagranicznego, a także sytuacji w wybranych krajach świata przygotowaną przez Główny Urząd Statystyczny.
Ponadto z częstotliwością kwartalną przedstawiane są m.in. szacunki PKB, tendencje obserwowane w demografii, informacje dotyczące wyników finansowych oraz nakładów inwestycyjnych przedsiębiorstw niefinansowych.
Część tabelaryczna obejmuje wybrane wskaźniki sytuacji społeczno-gospodarczej kraju i podstawowe wskaźniki makroekonomiczne dla państw UE. Szczegółowe szeregi danych miesięcznych i kwartalnych uzupełniające publikację analityczną oraz uwagi metodologiczne znajdują się w Biuletynie Statystycznym oraz we Wskaźnikach makroekonomicznych.
Analiza „Sytuacja społeczno-gospodarcza kraju w sierpniu 2024 r.”
Zobacz również:
- Sytuacja społeczno-gospodarcza kraju w lipcu 2024 r.
- Sytuacja społeczno-gospodarcza kraju w 1 półroczu 2024 r.
- Sytuacja społeczno-gospodarcza kraju w maju 2024 r.
- Sytuacja społeczno-gospodarcza kraju w kwietniu 2024 r.
- Sytuacja społeczno-gospodarcza kraju w I kwartale 2024 r.
- Sytuacja społeczno-gospodarcza kraju w lutym 2024 r.
- Sytuacja społeczno-gospodarcza kraju w styczniu 2024 r.
- Sytuacja społeczno-gospodarcza kraju w 2023r .
Sytuacja społeczno-gospodarcza w województwie dolnośląskim
Dodatkowo przedstawiamy publikację przygotowaną przez Urząd Statystyczny we Wrocławiu, składającą się z części analitycznej charakteryzującej procesy zachodzące na terenie województwa dolnośląskiego w następującym układzie tematycznym: środowisko, społeczeństwo, gospodarka i zarządzanie rozwojem oraz z części tabelarycznej, w której zamieszczono podstawowe informacje o województwie na tle kraju i o miastach na prawach powiatu. Wybrane zjawiska zilustrowano na mapach i wykresach.
Dane statystyczne zawarte w Raporcie dotyczą roku 2023 lub ostatniego dostępnego, a niektóre zagadnienia przedstawiono w retrospekcji wieloletniej. Dla większości tematów retrospekcja zjawisk sięga 2015 r., co pozwala zaprezentować portret województwa dolnośląskiego z uwzględnieniem społeczno-gospodarczych tendencji rozwojowych. Wybrane kategorie przedstawione są również w relacji do przeciętnych wielkości dla kraju. W publikacji zawarto charakterystykę miast na prawach powiatu, w tym Wrocławia.
Zasadnicze informacje pokazano w przekrojach według sekcji i wybranych działów w układzie Polskiej Klasyfikacji Działalności 2007 oraz podregionów, powiatów i gmin.
Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa dolnośląskiego 2024
Zobacz również:
Ponadto Urząd Statystyczny we Wrocławiu każdego miesiąca przygotowuje „Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa dolnośląskiego”, który zawiera najbardziej aktualne informacje statystyczne charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa dolnośląskiego dotyczące m. in.: rynku pracy, wynagrodzeń, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu, wyników finansowych, podmiotów gospodarki narodowej zarejestrowanych w rejestrze REGON, a także koniunktury gospodarczej. Odpowiedzi na dodatkowy blok pytań dot. koniunktury gospodarczej są udzielane na zasadzie dobrowolności.
Publikacja zawiera liczne mapy i kartogramy. Wybrane informacje zaprezentowano według sekcji i wybranych działów w układzie PKD 2007 oraz powiatów.
„Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa dolnośląskiego w sierpniu 2024 r.”